08-04-2013 00:22

Новак Джокович донесе преднина от 3:1 победи на Сърбия срещу САЩ в четвъртфиналите за Купа "Дейвис". Така той на практика донесе крайния успех на своята страна в сблъсъка.

В решителния сблъсък Джокович се наложи над световния номер 20 Сам Куери със 7:5, 6:7, 6:1, 6:0 за два часа и половина игра.

Още в началото на мача Джокович стъпи накриво и нарани своя глезен, който бе здраво превързан на корта.

След завръщането си на корта Джокович проби своя съперник и въпреки някои трудности в края, затвори със 7:5 първата част.

Във втория сет и двамата печелиха убедително геймовете си преди тайбрека. В него Куери все пак успя да се наложи със 7:4 точки.

Оттук нататък обаче Ноле демонстрира класата си. Той спечели следващите 12 от последните 13 гейма и затвори мача повече от убедително.

Така Сърбия очаква в полуфиналите на турнира победителя от сблъсъка между Канада и Италия. Канадците водят с 2:1 победи.