28-02-2013 11:10 | Станко Димов

Бившият №1 в света Рафаел Надал се класира на четвъртфинал на турнира от сериите ATP 500 в Акапулко, записвайки категорична победа над аржентинеца Мартин Алунг с 6:0, 6:4 във втория си двубой на мексиканска земя.

Рафа демонстрира и доказа нагледно собствените си твърдения, че с всеки следващ мач се чувства по-добре, а състоянието на колената му става по-добро и му дава още повече свобода на корта. Само преди седмица намиращият се под №91 в света Алунг затрудни сериозно надал на полуфинал на турнира в Бразилия, като успя да му вземе сет, но все пак загуби с 6:3, 6:7(2), 6:1.

Днес обаче Алунг спечели само четири гейма срещу все по-мощния Надал. Рафа показа безкомпромисна игра в първата част, проби всички подавания на съперника и загуби само 4 точки на свой сервис, което му осигури победа 6:0 и преднина от един сет след по-малко от половин час игра.

На старта на втория сет Надал отново притисна здраво Алунг, но аржентинецът успя да спаси три точки за пробив, за да вземе първия си гейм в мача. Още във втория сервис гейм за Алунг обаче Рафа успя да пробие, а до края без особени проблеми задържаше подаването си и макар да имаше шансове да го стори и по-рано, в крайна сметка взе мача след 6:4 гейма без повече пробиви.

Следващият съперник на Надал отново ще бъде аржентинец, а неговото име е Леонардо Майер, който се намира под №77 в света. Майер отстрани във втори кръг Андрей Кузнецов след категорична победа с 6:2, 6:2.

Това пък е трети съперник от Аржентина за Рафа, след като в първи кръг той надигра Диего Себастиан Шварцман (№157). Третия двубой на Надал в третия турнир след завръщането му на корта стартира утре сутрин не преди 05:00 часа българско време.

Шампионът от последните три издания на турнира Abierto Mexicano Telcel Давид Ферер също крачи уверено към финал. В първи кръг настоящият №1 на Испания надигра с 6:0, 6:3 Антонио Веич от Хърватия, а рано тази сутрин се наложи над Уейн Одесник (САЩ) с 6:2, 6:1. Негов следващ съперник ще бъде Паоло Лоренци, а мачът е с начален час 00:00 часа.