Успешен старт на сезона за Григор Димитров

30-12-2012 11:20 | Станко Димов

Григор Димитров започна сезона с победа и се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира в Бризбейн.

21-годишният хасковлия и японският му партньор Кей Нишикори победиха поставените под номер 4 Михаил Елгин (Русия) и Денис Истомин (Узбекистан) със 7:6 (5), 4:6, 10:7 за 93 минути.

Димитров и Нишикори поведоха с 4:1 точки в тайбрека на оспорвания първи сет, което се оказа решаващо за успеха. Във втората част обаче двамата допуснаха единствения пробив в мача в десетия гейм и така победителят трябваше да бъде решен в т.нар. шампионски тайбрек. В него резултатът се движеше точка за точка до 7:7, след което Димитров и Нишикори спечелиха три поредни разигравания, а с това и срещата.

За победата Димитров заработи 45 точки за ранглистата на АТP на двойки и 1950 долара. На четвъртфиналите българинът и японецът очакват победителя от мача Брайън Бейкър и Райън Харисън (САЩ) - Оливие Рошу (Белгия) и Радек Щепанек (Чехия).

Димитров пък ще стартира в надпреварата на сингъл срещу американеца Брайън Бейкър.