Джокович обърна Мъри след страхотна битка (ВИДЕО)

07-11-2012 18:31 | Искрен Минчев

Световният номер 1 Новак Джокович постигна втора поредна победа в група "А" на финалния "Мастърс" - ATP World Tour Finals и направи решителна крачка към полуфиналите. Този пъти той се наложи над Анди Мъри, след като реализира пълен обрат - 4:6, 6:3, 7:5 за над два часа и половина игра.

Благодарение на победата Джокович вече има 2 успеха от 2 мача, а в петък ще се изправи срещу Томаш Бердих в последния си мач от груповата фаза. Мъри пък ще трябва да търси задължителен успех срещу Жо-Вилфред Цонга, ако иска да гарантира мястото си в следващата фаза.

Това е общо 10-а победа на Джокович над Мъри. Двамата са играли 17 пъти един срещу друг и като цяло имат оспорвано съперничество.

В първия сет Мъри бе почти перфектен при свой начален удар. Той загуби едва 3 точки в своите геймове! Така един пробив му бе напълно достатъчен за 6:4.

Във втората част ключовият гейм бе шестият. Тогава Джокович стигна до първата си точка за пробив в мача и я реализира, с което поведе 4:2. Той бе убедителен до края и не допусна колебание - 6:3.

Джокович стартира по-добре и третия сет, откъсвайки се с пробив за 3:2. Той се възползва от определено неубедителните действия на Мъри при втори сервис. В крайна сметка това не се оказа достатъчно за него, тъй като Мъри изравни за 4:4. Дотук резултатът напълно отразяваше равностойните действия на корта в тези близо два часа и половина игра.

Решителният момент настъпи при 5:5, когато Джокович успя да реализира втори пробив. При 6:5 Ноле сервираше за мача, но Мъри получи последен шанс - нова точка за пробив, която обаче не успя да реализира. Джокович не допусна ново колебание и този път затвори мача в своя полза - 7:5.