Григор Димитров влезе в основната схема в Париж

28-10-2012 16:50 | Станко Димов

Григор Димитров намери място в основната схема на турнира в парижката зала „Берси”, който е от категорията „Мастърс 1000”. В решителния двубой от квалификациите българинът се наложи с 6:2, 7:6 (2) над един от местните представители - Джонатан Дасниер Де Веижи. Французинът, който към днешна дата е №155 в ранглистата на АТР, изненадващо победи на старта на пресявките Фабио Фонини (Италия).

Днес обаче получилият „уайлд кард” за квалификациите Де Веижи нямаше сили за нова изненада.

Григор Димитров спечели жребия преди двубоя и както обикновено избра да сервира пръв. Хасковлията демонстрира отличен начален удар и почти не даде шансове на съперника си. Гришо проби първо за 4:2, след което до края на първата част не загуби гейм – 6:2.

През втория сет двамата сравнително лесно взимаха сервис-геймовете. Малко изненадващо Де
Веижи успя да пробие за 4:3, но Гришо моментално върна жеста и изравни резултата – 4:4. До края нови изненади нямаше и логично се стигна до тайбрек, където Гришо се наложи със 7:2 точки.

Благодарение на двете победи в квалификациите Григор Димитров си спечели 25 точки за ранглистата. Само за участието си в първи кръг в основната схема Гришо има гарантирани още 10 точки, така че дори сигурните точки до момента стават 35.

В първи кръг на основната схема Гришо ще се изправи срещу австриеца Юрген Мелцер. При успех във втори кръг нашето момче ще срещне Хуан Монако (Аржентина).