Григор Димитров оцеля в 3-часов трилър

24-10-2012 21:20 | Станко Димов

Григор Димитров записа изключително драматична победа във втория си мач от турнира в зала в Базел. Българинът се наложи след 3 тайбрека над №37 в света – Жулиен Бенето – 7:6 (5), 6:7 (1), 7:6 (3) в двубой, който продължи близо 3 часа!

Срещата можеше да приключи сравнително по-бързо, тъй като нашето момче имаше пробив преднина както във втората, така и в третата част на двубоя. Освен това Гришо получи и мачбол при 5:4 в третия сет, но със сервис на свия страна французинът се спаси. Все пак победата си е победа и Гришо вече е на четвъртфинал в турнира!

Следващият съперник на българина ще бъде определен от двубоя Николай Давиденко – Пол-Анри Матио, които играят в четвъртък. Ако запише още един успех и достигне до полуфинал, там Григор Димитров има шанс да се изправи срещу своя идол – Роджър Федерер. Разбира се, при положение, че швейцарецът също стигне до тази фаза на родния си турнир.

Първият сет на двубоя бе сравнително скучен. Димитров и Бенето бяха изключително категорични в сервис-геймовете си, които печелеха лесно. За целия сет се откри една едничка точка за пробив, която обаче не бе реализирана от българина. Така съвсем логично с оглед случващото се на корта се стигна до тайбрек. Гришо тръгна по-добре и поведе с 4:1 точки. Французинът обаче върна минипробива и съумя да изравни. Отново Димитров първи поведе – 5:4, след което успя да затвори сета – 7:6.

Двубоят се промени значително през втората част. Григор Димитров успя първи да пробие и поведе с 3:2 гейма. За жалост обаче авансът на нашето момче се запази твърде кратко и веднага след паузата Бенето „върна жеста” и изравни резултат а – 3:3. До края на сета нови пробиви нямаше и се стигна до втори тайбрек, в който французинът бе безкомпромисен – 7:1 точки!

В решителния трети сет отново първи към успеха посегна Димитров. Нашето момче проби и след това затвърди за 3:0. И това обаче не отказа Бенето, който отново съумя да изравни резултата – 3:3. Пълна драма в Базел.   При 5:4 Гришо стигна до първия си мачбол, но със сервис на своя страна Бенето се спаси. Така заслужено или не се стигна до трети тайбрек в двубоя. В него Димитров поведе с 6:0 точки, след което със 7:3 си гарантира място в следващата фаза.