06-10-2012 13:07 | Мара Калчева

Руската тенисистка Мария Шарапова стана първата финалистка на турнира China Open в Пекин. Втората ракета при жените преодоля на полуфинал представителката на домакините Ли На.

Първият сет беше особено оспорван и продължи повече от един час. 30-годишната  китайка първа проби – в третия гейм. Но Мария си върна подаването в шестия и изравни резултата за 3:3. След това Шарапова доминираше, като направи решаващия си пробив в десетия гейм за 6:4.

Във втората част рускинята смачка Ли На, без да й даде дори гейм – 6:0. Китайката успя да спечели за целия сет само девет разигравания, като четири от тях бяха при нейно подаване.

Мачът продължи 1 час и 41 минути, през които Мария удари три аса и допусна пет двойни грешки. Благодарение на тази победа рускинята поведе с 8-4 в двубоите си срещу Ли На.

Съперничка на Шарапова във финала ще бъде Виктория Азаренка (Беларус).