Григор Димитров с тежко поражение на старта в Токио

03-10-2012 06:27 | Искрен Минчев

Григор Димитров приключи участието си на силния турнир в Токио. В двубой от първи кръг най-добрият български тенисист отстъпи пред Хуан Монако (Аржентина) с 2:6, 1:6 след малко повече от час игра.

Резултатът е тежък за българина, но не  изненадващ предвид факта, че на корта сили премираха световните №10 и №60.

Въпреки загубата на старта на основната схема в Токио, Григор Димитров няма да си тръгне от турнира с празни ръце. През уикенда той записа две победи в квалификациите, които му гарантираха 20 точки за ранглистата.

По програма Гришо и Монако трябваше да играят още във вторник, но организаторите направиха жест към аржентинеца и му дадоха ден повече за почивка, тъй като през уикенда №10 в света спечели своята четвърта титла за сезона, триумфирайки в Куала Лумпур.

Иначе за Григор Димитров време за почивка няма да има. Още идния уикенд хасковлията ще излезе на корта, като е подал заявка за участие в „Мастърс 1000” турнира в Шанхай.

Има някакъв минимален шанс Гришо да намери място в основната схема, но по-реално е на нашето момче да му се наложи да мине през квалификациите.