Гришо отпадна от турнира в Синсинати още в квалификациите

11-08-2012 12:30 | Калоян Ангелов

Първата ракета на България Григор Димитров се издъни доста здраво в квалификациите на силния Мастърс в Синсинати, САЩ.

Хасковлията загуби от американеца Раджийв Рам в два сета - 6:7(5), 6:7(3).

И в двата случая се стигна до тайбрек, но Гришо така и не успя да преодолее съпротивата на своя опонент.

Това за пореден път доказва, че Рам е неудобен противник на Димитров, който и в трите си мача срещу него има загуби.

Срещата започна по прекрасен начин за американския опонент на Григор, който проби първата ракета на България още в първия гейм на мача след 40:15 в своя полза.

Димитров обаче веднага успя да върне пробива, при това не позволи на Рам да вземе нито точка при своето подаване.

Гришо моментално обърна противника си, взимайки безпроблемно на нула подаването си в третия гейм и поведе в резултата с 2:1.

Сетът вървеше гейм за гейм и двамата не успяха да се пробият. Резултатът постепенно стигна до 5:5 в първия сет.

Двамата си взеха подаванията и стигнаха до 6:6, след което сетът трябваше да се решава с тайбрек.

При него Гришо нямаше късмет и в крайна сметка загуби тайбрека и първата част.

Във втория сет не се стигна до пробиви и в крайна сметка двамата отново трябваше да решат кой ще бъде победител в частта след тайбрек. Този път Рам бе доста по-убедителен в него и го спечели, като си подпечата и крайния успех в мача.

Мачът между двамата продължи 1 часи и 28 минути, а Григор се отчете с 10 аса срещу един повече от страна на Рам.

Двойните грешки обаче бяха изцяло в полза на българина, който направи цели 6 срещу 0 за своя опонент.