Джокович прегази Анди Родик в Лондон

31-07-2012 18:22 | Николай Драганов

Световният №2 Новак Джокович постигна категорична победа с 2:0 сета над бившия №1 в света Анди Родик във втори кръг на олимпийския тенис турнир в Лондон.

Сърбинът нанесе много болезнено поражение на своя американски колега, като му даде само три гейма за целия мач, печелейки с 6-2, 6-1 на толкова любимите за Родик в близкото минало тревни кортове в "Ол Инглънд клъб".

Интрига имаше единствено в самото начало на мача, което доведе до равенство 2-2 в първия сет. Сервисите на Родик, които дълги години го водеха към успехи, обаче започнаха да влизат все по-рядко, а Джокович нямаше проблем да ги връща успешно в корта.

Ноле записа седем поредни гейма в своя полза, което доведе до преднина от един сет и 3-0 гейма във втората част. Родик успя да запише един гейм до името си, преди нова впечатляваща серия на Джокович да доведе до разгромното 6-1 във втория сет и краен резултат от 2:0.

За целият мач, Анди записа едва 5 аса, срещу 14 за Джокович, който наниза и 34 уинъра срещу само 12 за своя американски съперник.

Следващият противник на сърбинът ще бъде победителят от двубоя между Марин Чилич и Лейтън Хюит, а за Родик това бе може би последно участие на Олимпиада.