Сесил с тежка загуба във Флорида

14-03-2010 03:25 | Николай Драгиев

Сесил Каратанчева безславно приключи участието си на турнира в Клиъруотър, Флорида. В мач продължил няколко дни българката падна с 0:6, 2:6 от испанската квалификантка Естрела Кабеса-Кандела още във втори кръг.

233-ата Кандела спечели с 6:0 първата част на двубоя, поведе с 3:2 и пробив, когато двубоят бе спрян заради дъжд още в четвъртък през нощта. При доиграването Сесил не е успяла да противодейства и си е останала с тези 2 спечелени гейма.

В първи кръг Каратанчева победи Лорен Албанезе с абсолютно същия резултат 6:2, 6:0.

От понеделник Сесил, заедно с Цвети Пиронкова започва на нов турнир с 25 хиляди долара награден фонд във Флорида. Двете са поставени съответно под номер 16 и 12 в основната схема.