Елица Костова и Диа Евтимова отпаднаха от „Ролан Гарос”

23-05-2012 12:48 | Станко Димов

Втората ракета на България Елица Костова записа загуба на старта на квалификациите на Откритото първенство по тенис на Франция. В среща от първи кръг Костова загуби с 6:1, 1:6, 1:6 от румънката Мадалина Гойнея (№208).

Елица започна чудесно и за кратко време взе първия сет с категоричното 6:1. Във втория обаче румънката взе инициативата и взе първите пет гейма, преди 22-годишната Костова да вземе почетен гейм.

В заключителната част Гойнея поведе с 2:0, но българката върна веднага пробива. За съжаление съперничката отново направи брейк за 3:1, въпреки че Елица имаше няколко възможности, за да изравни резултата. При 5:1 румънката сервираше за спечелване на мача и го направи с гейм на нула.

По подобен начин Костова загуби и предишния си двубой срещу Мадалина Гойнея. На турнира в София с награден фонд 100 000 долара през 2010 година Елица водеше със сет, 4:2 и предимство, но отстъпи в крайна сметка на румънката с 6:1, 4:6, 4:6.

По-късно в сряда загуба претърпя и третата ракета на България Диа Евтимова. Националката отстъпи на №11 в схемата Каролина Плишкова от Чехия след 3:6, 6:7.

В основната схема на "Ролан Гарос" ще играят Цветана Пиронкова и Григор Димитров. Те ще научат своите съперници при тегленето на жребия в Париж в петък.