Григор Димитров пропусна мачбол, загуби от 150-ия

09-05-2012 18:12 | Николай Драгиев

Григор Димитров пропусна да се класира за четвъртфиналите на турнира от "Чалънджър" сериите в Прага ($85 000, клей).

Българинът загуби от 150-ия в световната ранглиста Аляз Бедене (Словения) след 6:3, 5:7, 2:6 в среща от втори кръг на турнира. Още по-горчиво за него е поражението, тъй като той пропусна и мачболи във втория сет.

Димитров допусна пробив още в първия гейм на мача, но след това без проблеми обърна ситуацията на корта до 5:2 в своя полза след два пробива в подаването на опонента. След 43 минути игра в първия сет, Димитров го затвори с 6:3.

Във втория сет Гришо започна с пробив за 2:0. Той без проблеми го задържа до 5:4 в своя полза. Тогава Бедене пропусна 3 точки за пробив, но при четвъртата стигна до изравняване 5:5. Нещо повече - словенецът спаси 2 мачбола малко преди това. Той направи още един пробив и за отрицателно време обърна нещата за 7:5.

От този момент нататък играта на Димитров рухна дали заради травма или друга странична причина, но той остави Бедене тотално да доминира на корта. Резултатът не закъсня - 6:2 в полза на словенецът.

Така Димитров спечели само 8 точки за световната ранглиста от този турнир. От новата седмица той ще играе в Ница.