11-03-2012 08:33 | Николай Драгиев

Световният номер 1 Новак Джокович с лекота преодоля втори кръг на "Мастърс 1000" в Индиан Уелс. Той надигра с 6:3, 6:2 представящия Казахстан Андрей Голубьов.

Шампионът от 2008-а и 2011-а се наложи, след като проби съперника по два пъти във всеки сети за успеха в 80 минути игра.

"Това е добър старт за мен. Не играхме особено красив мач, имаше много непредизвикани грешки, но това е само първа среща от турнира и аз все още се настройвам към условията на корта," обясни Джокович след победата над 145-ия в света.

Интересното е, че Джокович своеобразно взе "реванш" от Голубьов, който нанесе загуба на брат му Марко наскоро в Дубай.

"Надявам се в следващия си мач да се представя по-силно," допълни Ноле, който ще играе с Кевин Андерсън за място в четвърти кръг.

На пътя на Джокович към финала вече не стои Анди Мъри, който отпадна още след първия си мач - 4:6, 2:6 от Гилермо Гарсия-Лопес.