Сръбският външен министър Вук Йеремич е новият президент на Сръбската тенис федерация. Новият шеф на тениса в западната ни съседка идва с амбицията да подобри цялостното лице на сръбския спорт и да представи на света множеството местни таланти.
Изборът на Йеремич стана не и без помощта на Новак Джокович и неговата фамилия, които се застъпиха зад Йеремич. Министърът пък награди през април Ноле с дипломатически паспорт, който му позволява да пътува по-лесно по света.
Под натиска на фамилията на Джокович бе свален и бившият президент на федерацията Слободан Живойнович.
"Не мога да претендирам, че съм тенис експерт от калибъра на Живойнович, но аз съм голям фен на играта и това датира още от 1987-а година," заяви Йеремич. "Нашата цел е да създадем система, чрез която сръбският успех в тениса да не бъде епизодичен, а да трае по-дълго и да продуцира играчи на топ ниво."
Йеремич побърза да направи чичото на Новак - Горан Джокович вицепрезидент на федерацията.
Самият Слободан Живойнович пък става част от Международната тенис федерация и по точно от комитета, който организира Davis Cup. "Свърших страхотна работа и съм убеден, че моят наследник също ще се справи, тъй като е много ентусиазиран," заяви Живойнович.

Ноле и Йелена изгледаха филм на Брад Пит на фестивала в Кан (снимки)
Звездната двойка отново посети кинофестивала в Кан
Прочети още...Йелена зарадва Ноле с торта за 25-ия рожден ден
Джокович благодари на феновете си за пожеланията
Прочети още...ВИДЕО: Как Шарапова бе изкъпана с шампанско след триумфа
Маша вече има 26 титли и е на трето място сред действащите тенисистки
Прочети още...Вижте с какво запълва свободното време Надал, чакайки дъждът в Рим да спре
Времето обърка тотално организаторите
Прочети още...Надал се срещна с Дел Пиеро преди последния му мач за Ювентус
Рафа се възхищава на уменията на 37-годишния футболист
Прочети още...Федерер залага на Байерн, Надал на Челси във финала на Шампионска лига
Роджър вероятно ще пропусне финала заради своя мач
Прочети още...