Голямата новина от изтегления днес жребий за финалния ATP World Tour finals турнир в Лондон е, че може да видим не един, а цели два мача между Роджър Федерер и Рафаел Надал. Двамата попаднаха в група "В" и освен в груповата фаза има сериозна вероятност да се срещнат за втора поредна година на финал.
"Всеки може да победи всеки," лаконичен бе Федерер. "Готов съм за турнира. Годината е добра за мен," допълни той.
В групата на Федерер и Надал са още Марди Фиш и Жо-Вилфред Цонга. Интересното е, че и Цонга, и Фиш имат победи срещу Надал през 2011-а. Французинът достигна до успех на трева в Куинс, а Фиш малко по-късно по време на US Open сериите.
През настоящия сезон Надал спечели и трите мача с Федерер - в Маями, Мадрид и на "Ролан Гарос". Той води със 17:8 в общите им срещи. Любопитен факт обаче е, че Федерер е с актив 3:0 в мачовете на финалния "Мастърс" срещу Матадор. Това е обусловено от факта, че Федерер се чувства много по-добре при игра в зала.
Не по-малко интересно е, че Федерер и Надал никога не са играли в една група на заключителния турнир. Това значи, че Федерер 3 пъти е спирал Надал в директен сблъсък за титла или финал. Испанецът досега няма титла от турнира на 8-те най-добри.

Ноле и Йелена изгледаха филм на Брад Пит на фестивала в Кан (снимки)
Звездната двойка отново посети кинофестивала в Кан
Прочети още...Йелена зарадва Ноле с торта за 25-ия рожден ден
Джокович благодари на феновете си за пожеланията
Прочети още...ВИДЕО: Как Шарапова бе изкъпана с шампанско след триумфа
Маша вече има 26 титли и е на трето място сред действащите тенисистки
Прочети още...Вижте с какво запълва свободното време Надал, чакайки дъждът в Рим да спре
Времето обърка тотално организаторите
Прочети още...Надал се срещна с Дел Пиеро преди последния му мач за Ювентус
Рафа се възхищава на уменията на 37-годишния футболист
Прочети още...Федерер залага на Байерн, Надал на Челси във финала на Шампионска лига
Роджър вероятно ще пропусне финала заради своя мач
Прочети още...