Световният номер 1 Роджър Федерер и легендите Пийт Сампрас, Мартина Навратилова и Щефи Граф ще участват в поредното благотворително шоу "Hit for Haiti", което ще събере поредна порция средства за пострадалите на островната държава.
Федерер и Сампрас ще се изправят срещу Андре Агаси и Рафаел Надал в мач по двойки. Мартина Навратилова и Жюстин Енен пък ще спорят с Щефи Граф и Линдзи Дейвънпорт в двубой при жените тази нощ.
Организаторите изразиха надежда, че продължението на първото такова събитие ще донесе поне 1 милион долара на жертвите от опустошителното земетресение.
"Впечатляващо е как тези велики атлети се включиха с такова желание в тази кампания. Надеждата ни е, че феновете също ще осъзнаят колко необходима е тяхната подкрепа за населението на Хаити," обясни директорът на турнира в Индиън Уелс Лари Елисън, който е милиардер и собственик на компанията "Oracle".
Предполагаемите жертви от природното бедствие наброяват около 300 хиляди души. 1 милион пък са тези, които останаха без дом и препитание.

Йелена зарадва Ноле с торта за 25-ия рожден ден
Джокович благодари на феновете си за пожеланията
Прочети още...ВИДЕО: Как Шарапова бе изкъпана с шампанско след триумфа
Маша вече има 26 титли и е на трето място сред действащите тенисистки
Прочети още...Вижте с какво запълва свободното време Надал, чакайки дъждът в Рим да спре
Времето обърка тотално организаторите
Прочети още...Надал се срещна с Дел Пиеро преди последния му мач за Ювентус
Рафа се възхищава на уменията на 37-годишния футболист
Прочети още...Федерер залага на Байерн, Надал на Челси във финала на Шампионска лига
Роджър вероятно ще пропусне финала заради своя мач
Прочети още...Федерер отново зарадва Принца на Рим Франческо Тоти
Старите приятели Федерер и Тоти не пропуснаха да се видят в Рим
Прочети още...