Роджър Федерер все още е най-разпознаваемото лице на световния тенис, въпреки че е номер 2 в световната ранглиста, отчита авторитетно американско издание Business Week.
Независимо, че 2010 година не бе най-добрата по стандартите на Федерер, той е 15-ият най-влиятелен спортист в света в класация на Business Week. Така той изпреварва само с една позиция Рафаел Надал, който остава 16-и.
От изданието заключават, че Надал е по-малко популярен, макар че към момента печели повече турнири. В същото време дори на фона на по-скромните изяви на Федерер, той е става все по-популярен. Изводът е, че феновете на тениса са се обединили около Федерер, независимо от това, че той вече не е основният фаворит за големите турнири.
Това мнение е споделено и от рекламодателите. В момента Федерер може да се похвали с договори с някои от най-големите световни фирми, които му носят по 18,5 млн годишно. Сред тях са - Gillette, Lindt, Wilson, Credit Suisse, Mercedes-Benz.
С NIKE пък Федерер има 10-годишен договор срещу 10 милиона на година. Ключовото предимство на Федерер идва от това, че той е по-популярен от Надал в САЩ. Швейцарецът максимално се възползва и от слабото поколение в американския тенис, който има само Анди Родик като свое лице.
Надал от своя страна печели по 15 милиона отвъд наградните фондове. Той е спонсориран от NIKE, Kia Motors, Babolat, Lanvin, Richard Mille и отскоро от Armani.
prodavam wilson BLX http://www.topobiavi.com/%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%81-%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0-wilson-blx-six-one-tour-90-adno726206.html

Йелена зарадва Ноле с торта за 25-ия рожден ден
Джокович благодари на феновете си за пожеланията
Прочети още...ВИДЕО: Как Шарапова бе изкъпана с шампанско след триумфа
Маша вече има 26 титли и е на трето място сред действащите тенисистки
Прочети още...Вижте с какво запълва свободното време Надал, чакайки дъждът в Рим да спре
Времето обърка тотално организаторите
Прочети още...Надал се срещна с Дел Пиеро преди последния му мач за Ювентус
Рафа се възхищава на уменията на 37-годишния футболист
Прочети още...Федерер залага на Байерн, Надал на Челси във финала на Шампионска лига
Роджър вероятно ще пропусне финала заради своя мач
Прочети още...Федерер отново зарадва Принца на Рим Франческо Тоти
Старите приятели Федерер и Тоти не пропуснаха да се видят в Рим
Прочети още...