Томова с убедителен успех над световната №68

22-05-2024 15:20 | Tennis24.bg

Виктория Томова се класира убедително за четвъртфиналите на WTA 250 турнира на клей в мароканския град Рабат.

Първата ракета на България победи със 7:6(4), 6:0 №68 в световната ранглиста Яфан Уан от Китай. Срещата продължи час и 43 минути. В първия кръг Вики разгроми с 6:2, 6:1 Берфу Дженгиз от Турция.

Българката изпусна на три пъти преднина от пробив в първия сет срещу Уан и така си стигна до тайбрек. В него Томова спечели със 7-4 точки. Във втората част Вики не загуби нито един гейм и се класира за четвъртфиналите.

За победата си Томова заработи 54 точки за световната ранглиста, където е 84-а в момента. За място на полуфиналите българката ще играе срещу победителката от мача между Камила Осорио от Колумбия и Лаура Зигемунд от Германия.