Джокович е аут от турнира в Рим

12-05-2024 18:19 | Tennis24.bg

Чилиецът Алехандро Табило постигна най-престижната победа в кариерата си до момента, след като отстрани световния номер 1 Новак Джокович в третия кръг на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Рим с резултат 6:2, 6:3.

Шесткратният шампион Джокович не приличаше на себе си срещу направилия брилянтен мач Табило и закономерно се сбогува с надпреварата във Вечния град, която за последно спечели през 2022 г.

Табило, който е номер 32 в света, започна силно и поведе с 4:0 гейма след само няколко минути игра. Сръбският му съперник така и не намери вариант за отговор и предаде първия сет за 31 минути.

Ситуацията на корта не се промени особено и във втория сет. В него Табило отново поведе с пробив в самото начало, а успя да реализира и още един такъв в края, за да спечели срещата след само 68 минути.

В четвъртия кръг Табило ще се изправи срещу руснака Карен Хачанов, който отстрани аржентинеца Франсиско Серундоло след 6:2, 6:4.