Зверев и Циципас бият в Шанхай с по два тайбрека

09-10-2019 12:01 | Николай Драганов

Поставеният под №5 в основната схема Александър Зверев започна с победа участието си на "Мастърс" турнира в Шанхай. Германецът надигра след тайбрека преминалият през квалифиации Жереми Шарди в мач от втори кръг на надпреварата - 7:6(13), 7:6(3).

Мачът продължи 1 час и 48 минути, като и в двата сета двамата си размениха по един пробив и трябваше да решават изхода в тайбрек.

Особено в този на първата част, драмата бе пълна - преди да го спечели Зверев пропусна пет сетбола, а Шарди - три. Французинът сервираше за втория сет при 5:4 в своя полза, но загуби подававето си, а този път в тайбрека Зверев беше по-категоричен, поведе с 5:2 и се възползва от втория си мачбол.

Съперник на Александър Зверев в трети кръг ще бъде Андрей Рубльов, който се наложи далеч по-категорично над финалиста от Токио Джон Милман след 6:2, 6:0. На старта Рубльов изхвърли 12-тия в схемата Борна Чорич.

Напред продължава и шестият поставен Стефанос Циципас, който подобно на Зверев почива в първи кръг, а във втори имаше тежко изпитание срещу Феликс Оже-Алиасим. Циципас също спечели мача след два тайбрека - 7:6(3), 7:6(3).

В трети кръг гръцкият тенисист ще се изправи срещу Хуберт Хуркаш от Полша, който се справи с Гаел Монфис в два сета.

Победи в днешния ден в Шанхай записаха още Матео Беретини, Джон Иснър, Роберто Баутиста Агут и Карен Хачанов.

Вчера категорична победа записа звездата на сезона Данийл Медведев - 6:3, 6:1 срещу Камерън Нори. Това беше 55-та победа за руснака през сезона.

По-късно днес на корта за първия си мач излиза световният №1 Новак Джокович, който ще играе срещу Денис Шаповалов. В игра ще видим още Доминик Тийм и Давид Гофен.