Кербер продължава в Ийстборн

28-06-2017 16:48 | Любомир Тодоров

Световната номер едно Ангелик Кербер записа трудна победа в първия си мач на турнира на трева в Ийстборн, Великобритания.

В левичарско дерби германката направи обрат срещу Кристина Плишкова от Чехия и спечели с 4:6, 6:1, 7:5 след час и 36 минути игра. Кербер беше на две точки от загубата при 4:5 и 30:30 в третата част, но устоя и в крайна сметка спечели, след като проби на нула в 11-ия гейм, а после затвори мача.

На осминафиналите тенисистката от Бремен се изправя срещу квалификантката Лара Аруабарена от Испания.

Анджи продължава да брани първото си място в ранглистата. Ако спечели титлата в Ийстборн Кербер ще бъде водачка поне до края на Уимбълдън.

Нейната преследвачка Симона Халеп има шансове да измести германката от полски произход, ако стигне поне до полуфинал, а опонентката й отпадне преди четвъртфиналите. Освен това румънката ще стане №1, дори ако Кербер стигне полуфинал или финал, но тогава трябва да спечели трофея.