Френски финал в Монпелие

07-02-2016 07:41 | Tennis24.bg

Французите Ришар Гаске и Пол-Анри Матийо ще спорят за титлата на турнира в зала в Монпелие от категория "АТР 250".

Водачът в схемата Гаске започна кошмарно двубоя срещу играещия за Германия Дъстин Браун, но измъкна победата след 1:6, 6:4, 6:3 след 100 минути игра. Браун водеше с 6:1, 3:0 преди да започне обрата. Французинът оцеля след 17 аса на съперника и се класира на своя 25-и финал, в който ще търси четвърта титла в Монпелие и втора поредна.

По този показател Ришар стана осмият активен тенисист с подобно постижение. Той е и едва вторият французин с 25 финала в Оупън ерата след Яник Ноа.

В другия полуфинал 34-годишният Матийо надделя трудно над тийнейджъра Александър Зверев от Германия със 7:6(11), 7:5. Ветеранът поведе с 3:0 гейма, но двуметровият младок от Хамбург върна пробива и се стигна до тайбрек. В него Матийо успя да реализира четвъртия си сетбол. Във втората част той направи решаващ пробив за 6:5 и после затвори двубоя.

За Пол-Анри това е втори финал на турнира след 2002 година, когато той се провеждаше в Лион и французинът спечели трофея срещу Густаво Кюртен.